Britains Farm Toys

Firma Britains od zawsze blisko współpracowała z producentami sprzętu używanego w rolnictwie na całym świecie, dzięki czemu uzyskano bardzo precyzyjne modele. Dbałość o detale to jedno z pierwszych skojarzeń związanych z firmą Britains. 

Od 2011 roku firma należy do producenta zabawek TOMY. 

Britains to największa firma specjalizująca się w modelach kolekcjonerskich i zabawkach z branży agro. Obecna kolekcja obejmuje wszystkie elementy umożliwiające stworzenie swojego mini gospodarstwa - pojazdy, urządzenia, narzędzia, akcesoria, ludzi i zwierzęta oraz budynki. Kolekcja uzupełniana jest na bieżąco - zapraszamy do zapoznania się z zakładką nowości.

Historia Britains

Istniejąca od 1893 roku firma z tradycjami.

Właśnie w tym roku założyciel William Britain opatentował i rozpoczął produkcję żołnierzyków. Już wtedy innowacyjny sposób produkcji zapewniał najwyższą możliwą jakość i trwałość produktów.

Od 1907 roku, pod nazwą Britains Ltd, przyjęto skalę 1:32, która przyjęta jest do dnia dzisiejszego. 

1921 okazał się rokiem przełomowym - zamiast żołnierzyków rozpoczęto produkcję modeli gospodarstwa domowego. Składająca się z 30 elementów zawierała zwierzęta oraz pierwszy pojazd - bryczkę. 

Pierwszy traktor firmy Britains został przedstawiony w 1948 roku. Model 127F/128F Fordson Major posiadał dwie opcję kół - metalowe lub gumowe opony. Sukces tego modelu sprawił że firma Britains skupiła się na produkcji modeli z branży rolniczej.